چرم اشبالت

چرم اشبالت از زیباترین انواع چرم است که به دلیل ظاهر جذابی که دارد از محبوبیت بسیاری برخوردار است و در محصولات زیادی به کار برده می شود. در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص انواع چرم اشبالت (طبیعی و مصنوعی)، قیمت روز بازار و ویژگی های منحصر به فرد آن را ارائه کرده ایم.

در این مقاله با ما باشید تا با زبانی ساده و خودمانی با چرم اشبالت آشنا شوید.

چرم اشبالت چیست؟

چرم اشبالت یکی از انواع چرم است که به دلیل ظاهر پرزدار آن بسیار محبوب است. در واقع بارزترین مشخصه چرم اشبالت حالت پرزدار آن می باشد که در دو طرف چرم پرزهایی دیده می شود که پرزهای رویه نرمتر هستند.

چرم اشبالت هم به صورت مصنوعی و هم به صورت طبیعی تولید و به بازار عرضه می شود.

این نوع چرم بیشتر برای تولید کیف و کفش و نیز صنایع دستی و کارهای هنری به کار برده می شود. تولید آن در طرح و رنگ های مختلف باعث شده است تا امکان تولید محصولات بسیار متنوعی فراهم شود.

از جمله محصولاتی که از این نوع چرم در تولید آنها استفاده می شود  می توان به انواع کیف و کفش ست زنانه، ست مردانه، کیف پول، کیف دوشی و دستی و اکسسوری های رومیزی شیک اشاره کرد. این گونه محصولات گاهی تنها  با استفاده از چرم اشبالت و  گاهی نیز با ترکیب آن با چرم های دیگر همچون بزی تولید می شوند که به طور معمول محصولات جذاب و پرمخاطبی هستند.

چرم اشبالت مصنوعی

معمولا چرم اشبالت مصنوعی دورو برای تولید کیف و کفش و همچنین کارهای هنری و دستی در رنگ های مختلف استفاده می شود.

عمده خریداران چرم اشبالت مصنوعی دورو کسانی هستند که درحال تولید محصولات کیف و کفش می باشند. درهنر چرم دوزی از پارچه اشبالت مصنوعی به عنوان آستر برای استحکام بخشیدن وایستادگی در سطوح داخلی کار استفاده می شود. اشبالت مصنوعی دارای پرزهای کوتاه و مخملی می باشد و در دوخت انواع کیف های چرمی مورد استفاده قرارمیگیرد. در خرید چرم اشبالت دورو به صورت عمده می تواند موجب کاهش هزینه ها گردد.

]چرم مصنوعی اشبالت در مدل های ساده با رنگ بندی های متنوع و با دو لایه آستر تولید و به بازار عرضه می شود.

سطح رویی این محصول مانند اشبالت طبیعی پرزهای کوتاه و مخملی داشته و به شکل چرم مصنوعی اشبالت دو رو در رنگ های متنوع عرضه می شود.

ناگفته نماند که در چرم دوزی از پارچه اشبالت مصنوعی به عنوان آستر برای استحکام بخشی و ایستادگی در سطوح داخلی کار نیز استفاده می نمایند.

سطح مخملی چرم مصنوعی اشبالت؛ نمایی مانند پشت چرم طبیعی ایجاد کرده و برای پوشاندن پشت چرم های مصنوعی یا طبیعی که پشت آنها یکدست نیست، جلوه ای مناسب به وجود می آورد. پشت این محصول نخی است و چسباندن آن به راحتی امکان پذیر است.

چرم مصنوعی و سوپر طبیعی اشبالت

اشبالت طبیعی

چرم اشبالت طبیعی با لایه لایه کردن چرم ضخیم گاو تولید می شود. در واقع به سطح زیرین پوست گاو اشبالت می گویند.

برای تولید این چرم بخش بیرونی پوست گاو که در واقع بخش براق آن است برداشته می شود تا سطح پرزدار آن نمایان شود. به عبارت دیگر برای تولید چرم اشبالت لایه بالایی پوست گاو به صورت ورقه ای برداشته می شود و به صورت سطحی پرزدار پرداخت می شود. مقاومت چرم اشبالت طبیعی از چرم اشبالت مصنوعی بالاتر است اما از چرم نبوک مقاومت کمتری دارد.

این نوع چرم بسیار محکم است و در فرآیند دباغی و رنگ آمیزی انجام شده در کارخانه جلوه ای بسیار زیبا به آن افزوده می شود تا بتوان در محصولات ساخته شده از آن زیبایی و استحکام را با هم داشت.

از جمله مهمترین کاربردهای آن می توان به استفاده در صنایع کیف دوزی، چرم دوزی، کفش، مبل و صندلی و … اشاره کرد.

در نگهداری از محصولات اشبالت باید دقت کرد. با نگهداری و پاک کردن مناسب اشبالت می توان مدت بیشتری از آن استفاده کرد و زیبایی محصول را هم حفظ کرد.

نحوه تشخیص چرم اشبالت مصنوعی از طبیعی

اگر بخواهیم حرفه ای به موضوع نگاه کنیم یک راه تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی بوی آن است.

مشخصه دیگر ظاهر آن است. چرم طیبعی به صورت شقه و جلد کامل است که حالت طبیعی پوست حیوان را دارد اما چرم مصنوعی با طول و عرض مشخص ارائه می شود. همچنین طرح های روی چرم مصنوعی مشابه و تکرار شونده هستند اما طرح های روی چرم طبیعی در قسمت های مختلف آن تغییر می کند و همه جا شبیه هم نیست.

عامل دیگری که می تواند به شما کمک کند تا چرم اشبالت طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید قیمت آن است. قیمت کمتر چرم مصنوعی از جمله مهمترین مزایا و وجه تمایز این نوع محصول است.

البته برخی کارشناسان معتقدند همه این عوامل قابل فریب دادن هستند و تنها در آزمایشگاه است که می توان چرم مصنوعی را از طبیعی تشخیص داد. به اعتقاد این افراد خرید از برندها و فروشگاه های مورد اعتماد بهترین راه برای انتخاب هر یک از این چرم ها است.

چرم سوپر طبیعی اشبالت

نوعی از چرم های اشبالت است که کاربرد بسیاری در صنایع کیف و کفش دارد.

قیمت چرم اشبالت مصنوعی

قیمت هر متر چرم اشبالت مصنوعی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل کیفیت آن است که نقش زیادی در خروجی نهایی محصول شما خواهد داشت و موجب می شود تا اصطلاحا به دسته های درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم بندی شوند. بالا بودن کیفیت موجب دوام بیشتر محصول و سهولت بیشتر در تولید محصولات نهایی خواهد شد.

در صورتی که میخواهید از قیمت های روز این محصول اطلاع یابید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما ارزان ترین لیست قیمت را در اختیار شما قرار دهند. عرضه محصولات با قیمت درب کارخانه عاملی است که باعث رضایت شما از خرید محصولات خواهد شد.