بند کفش

بند کفش برای بستن کفش به کار می رود. بند کفش معمولا به صورت یک جفت بند رشته ای است که هر یک برای یک لنگه کفش به کار برده می شود. این محصول برای تنظیم میزان محکمی کفش به کار برده می شود تا بتوان بسته به شرایط مدنظر کسی که کفش را می پوشد آن را شل و سفت کرد.

هر بند کفش معمولاً از طریق سوراخ‌هایی که بر دو لبه بالایی کفش واقع شده به کفش قلاب می‌شود. شل کردن آن موجب درآمدن کفش از پا و سفت کردن آن موجب ماندن کفش در پا می‌شود.

معمولا کفش های مختلف اعم از اسپرت، چکمه و برخی کفش های رسمی از بندکفش استفاده می کنند. کفش هایی که از چرم مصنوعی کفش استفاده می کنند هم می توانند بنددار باشند.

اجزای بند کفش

بند کفش ها از دو قسمت جداگانه تشکیل می شود. یک بخش دو سر آن است که اگلت نامیده می شود و قسمت برجسته و سفتی است که کمک می کند تا از سوراخ های کفش عبور کند. بخش دیگر بند کفش قسمت بین دو سر آن است که معمولا نرم و طناب مانند است.

اگلت­‌ها، در واقع اجزایی هستند که بندها را به هم متصل نگاه می­‌دارند. آن‌ها سربندهای سخت و نوک­‌تیزی در انتهای رشته بندها هستند که به پوشنده اجازه می­‌دهند بند را به سرعت از سوراخ‌­های کفش عبور دهد. آ‌ن‌ها بسیار کاربردی بوده و معمولا از جنس پلاستیک یا فلز ساخته می‌­شوند. این قطعات به طور معمول ظاهر ساده­‌ای دارند، اما گاهی اوقات برخی از این اگلت‌­ها با طراحی‌­های خاص و از جنس مس یا برنج تولید می‌­شوند.

فروش عمده بند کفش

کاربردهای بند کفش

بند کفش دو کاربرد بسیار مهم و اساسی دارد.

کاربرد اولیه آن تنظیم میزان شل یا محکمی کفش در پا است. معمولا در زمان پوشیدن و در آوردن کفش ، بندهای آن را باز می کنند و پس از پوشیده شدن کامل بندهای آن را می بندد. البته گاهی بدون باز و بسته کردن بند کفش هم امکان پوشیدن و درآوردن کفش وجود دارد.

کاربرد ثانویه بند کفش زیبایی است. امروزه این محصول در رنگ ها و طرح های متنوعی عرضه می شود که ترکیب آن با رنگ بندی خود کفش باعث ایجاد تنوع در طرح و مدل های آن می شود. در واقع این بخش هم جزیی از سبک پوشش شما است.

بندهای رنگی را می توان با انواع کفش­‌ها ترکیب کرد. برای مثال، رنگ‌­های متضاد ظاهر بسیار زیبایی دارند. پوشیدن بندهای رنگی، آن‌ها را به یکی از اجزاء سبک پوشش تبدیل کرده و آن‌ها را در معرض دید قرار خواهد داد. در واقع، انتخاب رنگ و نوع آن گوشه‌­ای از شخصیت فرد را به نمایش گذارد.

تاریخچه بند کفش

تاریخ پیدایش بندکفش خیلی با تاریخ پیدایش کفش فاصله ای ندارد . اما تا قرن ۲۰ چندان شناخته شده نبودند . مطمنا تا قبل از پیدایش بند برای کفش افراد با مشکلاتی روبرو بودند مانند لغزیدن پا در کفش و بیرون آمدن پا از کفش . تا اینکه بعدا از دکمه و قلاب در بالای کفش ها استفاده کردند .

تاریخ اختراع بند کفش با تاریخ اختراع خود کفش فاصله چندانی ندارد. اما تا همین اواخر به صورت امروزی چندان شناخته شده نبود. نبود بند کفش مشکلاتی نظیر لغزیدن کفش در پا و بیرون آمدن کفش از پا را ایجاد می کند که با اختراع دکمه و قلاب در بالای کفش و استفاده از این محصول این مشکلات حل شد.

در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مزوپوتامیاها (ساکنین عراق، شرق سوریه، جنوب شرق ترکیه و جنوب غرب ایران) تکه‌های چرمی زیر پا قرار می‌دادند که هم اندازه و دقیق متناسب با اندازه کف پا بود و با استفاده از بندهائی به پا و قوزک پا بسته می‌شدند .
بدون وجود این بندها، زیره‌هائی که برای پوشیدن ساخته می شدند و استفاده می‌شدند تقریباً بی‌خاصیت بودند. صندل‌های یونانیان باستان نیز چیزی شبیه به همین مدل صندل ها بود. اما کفش‌ های رومی‌های باستان به‌طوری بود که جلوی کفش بالا آمده بود و بندها تا قسمت‌های بالائی پا نیز کشیده شده بودند .

سربازان رومی شیوه استفاده از صندل‌ها را در غرب اروپا گسترش دادند تا جائی‌که سربازان این منطقه‌ها نیز پاهای خود را در زمان جنگ تا جای ممکن می‌پوشاندند .

اگر انواع امروزی را ملاک بگیریم می توانیم بگوییم بند کفش و چشمی مربوط به کفش در ۲۷ مارس ۱۷۹۰ اختراع شدند.

کاربرد بندکفش در محافظت از پا

چرخیدن بیش از اندازه یا لغزیدن پا بسمت داخل، ممکن است قوزکهایتان را ضعیف کرده و شما را بیشتر مستعد پیچ خوردگی پا درحین دویدن یا راه رفتن کند. پوشیدن کفش هایی که محافظت صحیحی از قوزک دارند، مانند کفش های سبک high-top (نوعی کفش ورزشی ساق بلند) که قوزک را می پوشاند، می تواند به اصلاح این مشکل کمک کند، اما به جهت اینکه همیشه نمی توان کفش های ساق بلند پوشید، می توانید بند کفش هایتان را طوری ببندید که تا حدی از قوزکتان محافظت کند.

طول بند کفش

بسیاری از مردم با تعیین طول مناسب بند کفش خود مشکل دارند.  دلیل این امر این است که هیچ قانون دقیق و معینی در این مورد تعریف نشده است.

عوامل متعددی در تعیین طول بند کفش موثر است. مثلا کفش های کودکانه در مقایسه با کفش های افراد بالغ بندهای کوتاه تری دارند

 سوراخ­‌های کفش شما می­‌تواند یک معیار مناسب برای نشان دادن طول بند کفش شما باشد. به عنوان مثال، ۴ سوراخ (در هر دو طرف) در یک کفش با اندازه استاندارد به یک بند کفش ۲۸ اینچی، ۶ سوراخ به بند ۳۵ اینچی، ۱۰ سوراخ به بند ۳۹ اینچی، و نهایتا ۲۰ سوراخ به یک بند ۵۹ اینچی نیاز دارد. البته واضح است که ۲۰ سوراخ، چیزی است که شما به طور معمول می‌­توانید در یک چکمه بلند مشاهده کنید.

عامل دیگر در تعیین طول بند کفش شما نحوه بستن آن است. اعدادی که در بالا گفتیم مربوط به بستن معمولی بندها است. اما اگر شما می‌­خواهید بند کفش خود را به روشی غیر از روش ضربدری کلاسیک ببندید، این اعداد آنچنان هم دقیق نخواهند بود. شما برای تکنیک‌­های پیچیده‌­تر، به نوع بلندتری نیاز خواهید داشت. به هر حال از قدیم گفته اند هر که بامش بیش برفش بیشتر!

انواع بند کفش

بندکفش ها هم مثل دیگر مصنوعات بشر انواع مختلفی دارند. برخی از آنها از جنس نخ بوده و بدون الیاف مصنوعی هستند. برخی نیز از الیاف مصنوعی مانند پلی استر ساخته می شوند.

برخی انواع لوکس و لاکچری هم برای این محصول ساخته شده است.

رایج­‌ترین بند کفش، بند کفش تخت می‌­باشد. این بندها معمولا در کفش­‌های غیررسمی، اسپورت یا ورزشی، و مدل­‌های روزمره یافت می­‌شوند. این نوع معمولا برای مدت زمان طولانی­‌تری بسته خواهد ماند، و به همین علت است که این بندها برای کفش­‌هایی مورد استفاده قرار می­‌گیرند که در حین انجام فعالیت­‌های فیزیکی سنگین پوشیده می­‌شوند.

استفاده از بند کفش گرد معمولا برای محیط­‌های ظریف و برازنده توصیه می­‌شود. این نوع قطعا رواج بالایی نداشته و بهترین ظاهر خود را با لباس رسمی پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال، اچ یو پی (HUP) برند تجاری معتبر و شناخته شده­‌ا‌ی است که اصطلاحا با “قطعات جزئی زیبا” سر و کار داشته و محصولات خاص و منحصر به فردی را به افراد ارائه می­‌دهد. محصولات این برند تجاری، تقاضای مخاطبان گسترده­‌ای را برآورده نموده و توجه زیادی به جزئیات و تصویر کلی پوشش ارائه می­‌دهند.

بند کفش‌­های بدون گره، نوع خاصی از بند کفش هستند که اساسا کفش‌­های بندی را به کفش‌­های بدون بند تبدیل می­‌کنند. آنها معمولا در میان کودکان (که نمی­توانند بند خود را ببندند) محبوبیت بالایی دارند. این بندها، معمولا غیررسمی و تزئینی بوده، و توسط کسانی که کفش­‌های بدون بند را ترجیح می­‌دهند، مورد استفاده قرار می‌­گیرند.

این بندها معمولا به دو نوع الاستیک و غیرالاستیک تقسیم می‌­شوند. انواع الاستیک، فرم منحنی­‌دار محکم خود را بر روی بخش استفاده نشده از بند کفش حفظ می‌­کند. این بدان معنا است که هنگامی که انتهای بندها از آخرین سوراخ­‌های بند کفش رد شوند، دیگر به هیچ عنوان باز نمی­‌شوند. از طرفی، بند کفش­‌های غیرالاستیک در انتهای بند بسته شده و از سربندهای پلاستیکی یا فلزی برخوردار هستند. این بندها می­‌توانند به شدت کشیده شده و درست در نزدیکی بالاترین سوراخ­‌های بند کفش در جای خود محکم شوند. این روند، بند کفش­‌ها را به درستی و محکم در جای خود نگاه می­دارد.

انواع مدل بند کفش

رنگ های بند کفش

امروزه با پیشرفت صنایع رنگ های متنوع و جذابی برای این محصول به بازار ارائه شده است.

رایج­‌ترین رنگ­‌ها برای بند کفش، بندهای سیاه و یا قهوه‌­ای هستند؛ چرا که آن‌ها رنگ‌­هایی خنثی بوده و با هر چیزی ترکیب می‌­شوند. گاهی اوقات، شما کفش‌­های قهوه­‌ای را با یک جفت بند قهوه‌­ای مطابقت داده و یا حتی می­‌توانید از رنگ‌­های قهوه‌­ای مایل به زرد یا بژ نیز در این ترکیب استفاده کنید.

معمولا، استفاده از بند کفش رنگی برای افراد جوانی که کفش‌­های ورزشی می‌­پوشند مرسوم و متداول می‌­باشد، اما ما قطعا فکر نمی‌­کنیم که تنها تقاضاهای موجود برای این بندها از جانب این افراد باشد.

مراقبت از بندکفش

برای حفظ بند کفش لازم است در زمان تمیز کردن و واکس زدن،  آن‌ها را از کفش­‌ها خارج کرده و به طور کامل بشویید.  با انجام این کار، به ظاهر تازه و تمیزی دست یافته و تصویر کلی کفش‌­ها همیشه کامل و بی­نقص خواهد بود. با احتیاط باز و بسته کردن بندها هم تاثیری زیادی در طول عمر آنها دارد.

خرید بند کفش

اگر شما به دنبال یک بند کفش مناسب برای خود هستید می توانید با مراجعه به گالری فروشگاههای اینترنتی بند کفش مناسب خود را پیدا کنید و بر اساس نکاتی که در بندهای قبلی گفتیم محصول متناسب با نیاز خود را پیدا کنید.

همچنین اگر صنعتگر هستید و در صنعت تولید کفش فعالیت می کنید می توانید با ما تماس بگیرید تا محصولات مختلف موجود در بازار کشور را به شما معرفی کنیم. همچنین در زمینه جنس محصولات و کیفیت آنها اطلاعات کاملی به شما ارائه خواهیم کرد.

ارسال رایگان برای خریدهای عمده به تمام نقاط کشور از دیگر مزایایی است که می توانید از آن بهره مند شوید.

قیمت بند کفش

شک نکنید که ارزان ترین قیمت در خرید عمده این محصول در اختیار ما است. کافی است با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما بهترین پیشنهادها را به شما ارائه دهند.